wtorek, 11 grudnia 2012

Fabryka czekolady

Witajcie miłośnicy adaptacji filmowych!
Dzisiaj baśniowa, fantastyczna propozycja dla dużych i małych. Film nakręcony na podstawie książki Roalda Dahla pt."Charlie i fabryka czekolady".

Wspaniała porcja rozrywki dla każdego miłośnika niesamowitych historii. Widowiskowe dekoracje filmu, efekty specjalne oraz ścieżka muzyczna robią duże wrażenie, a kiedy na ekranie pojawia się Johnny Deep, nie sposób się nie uśmiechnąć, z zachwytu :-)))
Link do zwiastuna :
..."Pan Wonka ma pomysły doprawdy nie z tej ziemi. W swej sławnej fabryce czekolady wymyśla niesamowite smakołyki, ale nikt jeszcze nigdy nie był tam w środku ani nie widział pana Wonki. Charlie Bucket nie może uwierzyć w swoje szczęście gdy znajduje Złoty Talon....Polecam do czytania i do oglądania!


Adaptacja filmowa (łac. adaptatio - przystosowanie) – rozumiana jest jako obróbka materiału, najczęściej literackiego, choć także przedstawienia teatralnego lub słuchowiska radiowego, przeznaczonego do sfilmowania. W praktyce jednak adaptacja filmowa często wykracza poza tę definicję, poszerzając lub nawet zupełnie zmieniając kontekst dzieła.
Według A. Kołodyńskiego i K. J. Zarębskiego ,,... adaptacja filmowa jest wariacją na zadany temat." – Słownik Adaptacji Filmowych Bielsko-Biała 2005.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adaptacja_filmowa
Mniamm:-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz