poniedziałek, 17 grudnia 2012

Atramentowa trylogiaWitajcie lubiący dziwne rogate zwierzęta, intrygi, zabawy z ogniem i książki!
...Posłuchajcie (dorośli mogą pominąć ten akapit). Nie chcę wcale powiedzieć, że ta historia kończy się tragicznie. Już w pierwszym zdaniu stwierdziłem, że to moja najulubieńsza książka na swiecie...." William Goldman, Narzeczona księcia
Każdy rozdział rozpoczyna się cytatem z niezwykłej książki, właściwie wraz z jej rozpoczęciem możemy zacząć tworzyć własny przewodnik po świecie literatury dla młodego czytelnika. ..."Atramentowe serce, Cornelii Funke to opowieśc o dwunastoletniej Meggie, córce niezwykle utalentowanego introligatora Mo Folcharta. Mieszka ona wraz ze swoim ojcem w wynajętym domu. Jej matka zniknęła w tajemniczych okolicznościach, gdy dziewczynka miała trzy lata. Ojca i córkę łączy ogromna miłość do książek. Meggie wciąż otrzymuje od niego piękne książki, lecz nie wie, dlaczego ojciec nigdy ich jej nie czyta. Pewnej nocy w domu zjawia się tajemniczy gość, który ojca Meggie nazywa Czarodziejskim Językiem. Od tego momentu zaczynają się kłopoty oraz seria wypadków jak z koszmarnego snu... Wkrótce Meggie poznaje wielką tajemnicę ojca..." 
źródło : lubimyczytac.pl

Książka baśniowa, dużo elementów fantastycznych, niezwykły klimat, umiłowanie czytania, niezwykłe postaci, wszystko to obecne jest w tej niezwykle interesującej książce. Jest to pierwszy tom trylogii, następne  : Atramentowa krew, Atramentowa śmierć.
Pozdrawiam Wasza Biblio Teka!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz