piątek, 14 grudnia 2012

Przyjaźń

Witajcie poszukiwacze przyjaznych i życzliwych ludzi:-)

..."Kochane dzieci! mam nadzieję, że każdemu z nas sprawi radość dzisiejszy czwartek, którego blask oblewa wszystkich siłą życia, odwagą i radością, zapraszając nas do nowych wyzwań i zwycięstw, do nowych wysiłków,..."
Leena Krohn, Pelikan : opowieść z miasta

Kilkunastoletni Emil po rozwodzie rodziców przenosi się z mamą do miasta. Pewnego dnia w okolicznym barze jego uwagę przykuwa dziwnie wyglądający jegomość - mieszkający nieopodal pan Hyyryläinen. Dzięki swojej  wrażliwości i umiejętności obserwowania świata chłopiec odkrywa tajemnicę sąsiada...
Filozoficzna opowieść o Pelikanie, który zafascynowany światem ludzi, postanowił zostać człowiekiem. Emil, bohater książki zostaje jego przyjacielem. Jest delikatny i wrażliwy z trudem zyskuje zaufanie Pelikana, który z ciekawością dziecka czyta księgi, interesuje się sztuką i zgłębia wiedzę . Obserwując świat oczami ptaka widzimy jak skomplikowane jest życie ludzkie, jak można być samotnym i jak w życiu potrzebna jest nam przyjaźń drugiego człowieka.Leena Krohn (ur. 28 lutego 1947 w Helsinkach ) -  fińska autorka . Jej duży i zróżnicowany dorobek obejmuje powieści, opowiadania, książki dla dzieci, i eseje. W swoich książkach zajmuje się tematami, które zawierają związek człowieka ze światem, moralnością , granicami między rzeczywistością a iluzją.
 Jej krótka powieść "Tainaron : Mail z innego miasta" została nominowana w 2005 roku do World Fantasy Award i międzynarodowej nagrody Guild Horror. Jej książki zostały przetłumaczone na kilka języków.
żródło : wikipedia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz