czwartek, 23 marca 2017

Lapbook - co to takiego?

Lapbook, czyli książka na kolanach.Lapbook jest czymś w rodzaju samodzielnie zrobionej książeczki tematycznej. Uzupełniamy ją rysunkami, opowiadaniami, zabawami i zdjęciami. Wszystko umieszczamy w teczce lub segregatorze wypełnionym kieszonkami, książeczkami, kopertami.
Jak wykonać Lapbooka?
v  Po pierwsze: wybierz temat!
v  Po drugie : przygotuj „plastyczny niezbędnik” czyli klej, taśmę klejącą, nożyczki, farby, kredki, rzepy, długopisy, kolorowy papier,  itp.
v  Po trzecie: przygotuj tematyczny niezbędnik. Stare gazety, podręczniki, informatory, foldery, informacje z internetu, własne zapiski, rysunki, zdjęcia. . Najważniejsza jest inwencja twórcza!

Zalety robienia lapbooków :
v   jest to wspaniały sposób na naukę
v  powstają z nich książki tematyczne, do których zawsze można sięgnąć by zrobić "powtórkę materiału"
v  dzięki swoim interaktywnym fragmentom są o wiele bardzie atrakcyjne dla dzieci niż zwykłe książki
v  dziecko wykonuje samodzielnie większość pracy ( w zależności od wieku - im młodsze dziecko tym więcej robią rodzice im starsze dziecko tym więcej samodzielnej pracy)
v rozwija przeróżne umiejętności ( czytanie, pisanie, logiczne myślenie, koncentrację, kreatywność, pogłębia wiedzę z tematu na jaki jest robiony itp...itd...)
v jest to wspaniale spędzony czas z dziecka z rodzicem ( o wiele lepszy od wspólnego oglądania telewizji całymi godzinami choć wymaga więcej pracy i zaangażowania
v można je już robić z małymi dziećmi ( 2-3 lata ) jak również z starszymi (bez ograniczeń wiekowych :) wszystko zależy od opracowywanego materiału)
v są kolorowe, przyciągają uwagę i dzieci chętnie do nich wracają
         
źródło : http://www.urwiskowo.com.pl

Zachęcam do zabawy :) Wasza BiblioTeka 


Źródło : printerest


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz