poniedziałek, 2 marca 2015

Oskary

Witajcie miłośnicy opowieści filmowych! 


22 lutego odbyła się ceremonia wręczenia Oskarów
Tegoroczna, już 87. ceremonia rozdania najważniejszych nagród filmowych miała swoje miejsce w Dolby Theatre (wcześniej znanym jako Kodak Theatre). Teatr ten od swojego otwarcia w listopadzie 2001 roku jest stałym gospodarzem Gali Akademii. 
Nagrody Akademii Filmowej ufundowano w tym samym roku (1927), co samą Akademię, skupiającą amerykańskich filmowców. 
Nagrodą jest statuetką przedstawiającą rycerza opierającego się na dwuręcznym mieczu, stojącego na rolce filmu posiadającej pięć szprych, z której każda symbolizuje jedną z grup zawodowych reprezentowanych w Akademii: aktorów, scenarzystów, reżyserów, producentów i techników. Statuetka waży ok. 3,9 kg (8,5 funta) i ma ok. 35 cm (13,5 cala) wysokości. Wykonana jest z tzw. „britannium”, czyli stopu cyny (93%), antymonu (5%) i miedzi (2%), pokrytego 24-karatowym złotem. Statuetkę zaprojektował Cedric Gibbons w 1928 r., a jej odlew wykonał rzeźbiarz George Stanley.
Nagrody przyzawane są w różnych kategoriach, możecie o tym przeczytac na stronie 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nagroda_Akademii_Filmowej
W kategorii najlepszy długometrażowy film animowany zwyciężył film pt."Wielka szóstka"
Jest to najnowsza komedia twórców "Krainy lodu", inspirowana komiksem Marvela o tym samym tytule.  Pełna humoru opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy młodym geniuszem Hiro, a jego robotem o wielkiej posturze i wielkim sercu, Baymaxem. Wypadek podczas pokazów robotyki staje się początkiem serii wydarzeń zagrażających bezpieczeństwu całego miasta San Fransokyo.
O innych filmach nominowanych w tej kategorii już wkrótce :-)
Wasza  BiblioTeka.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz