poniedziałek, 17 października 2016

Bigos literacki:-)

Witam wszystkich miłośników zagadek:-)

Bigos literacki – zadanie dla  dorosłych i nie tylko :-)

Na odpowiedzi czekamy w bibliotece do końca tygodnia.

Każde prawidłowe rozwiązanie  to dla nas ogromna radość, a dla uczestników słodka nagroda :-)

 W tym krótkim opowiadaniu ukryły się fragmenty czterech książek
z kanonu lektur, zgadnij z jakich:-)


Rozejrzał się dookoła i zamiast ścian ze słomy zobaczył ślicznie urządzony pokoik. Potem poszedł  się przejrzeć w lustrze i wydał się sobie zupełnie inny.
- Tatusiu, jak to się stało, że wszystko tak niespodziewanie się zmieniło?
- Ta niespodziewana zmiana w naszym domu jest tylko i wyłącznie twoją zasługą. Gdy chłopcy z niegrzecznych stają się dobrzy przybierają nowy wygląd, a wraz z nimi odmienia się tez życie ich rodzin.
- Naturalnie, naturalnie. Cóż za głupiec  ze mnie! Ale proszę zrozumieć, jeszcze, nigdy nie widziałem Syna Adama lub córki Ewy. Bardzo się cieszę. Trzeba ci bowiem wiedzieć....Było to najprzyjemniejsze, najbardziej tajemnicze miejsce jakie tylko można sobie wyobrazić... Były też inne drzewa w ogrodzie, a tym co sprawiało, że to miejsce wyglądało tak dziwnie
i najpiękniej na świecie, był fakt, że pnące róże oplotły je wszystkie
i zwieszały długie, cienkie pędy, tworzące lekkie wijące się firany.
- To mój tajemny skarbiec – wyszeptał. – Tamci nic o nim nie wiedzą. A teraz ty i ja podejmiemy próbę zdobycia ostatniego kuponu. Co na to powiesz, hę? Ale będziesz musiał mi pomóc.
Mateusz milczał i Maryla miała wrażenie, że na próżno traciła czas na tę rozmowę. Nie ma nic bardziej irytującego nad mężczyznę, który nie odpowiada...z wyjątkiem kobiety, która nie odpowiada.

- Tylko pamiętaj Mateuszu, nie wtrącaj się do mojej metody postępowania. Wprawdzie stara panna niewiele wie o wychowywaniu dzieci, sadzę jednak, że stary kawaler wie o tym jeszcze mniej.
Zapraszamy do zabawy z okazji 
Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz