poniedziałek, 17 listopada 2014

PADDINGTON - polski zwiastun. Prermiera w styczniu 2015.


źródło : www.youtube.com
Już niedługo bo w styczniu 2015 roku na ekranach kin zagości film o Misiu Paddingtonie, którego scenariusz powstał na podstawie  wspaniałej książki.

Drodzy czytelnicy!
źródło okładki: http://www.znak.com.pl
Chciałabym dzisiaj przedstawić Wam postać pewnego uroczego misia. Paddington, bo tak ma on na imię,  Kubusia Puchatka pewnie nie  przebije,  jednak  ma  swój  urok. Jest nieco  pokraczny,  zabawny
i wiecznie wpada w kłopoty. Lubi kulturalne zachowanie, anegdoty
i tarapaty. No i oczywiście marmoladę, za którą sprzedał by niejednego. 
Na okładce książki wydanej przez wydawnictwo Znak można przeczytać krótki opis książki : 
"Na stacji Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Przypadkowo wpada na państwa Brown, którzy zabierają go do siebie. Miś szybko zostaje nowym członkiem rodziny, a jego zdumiewające pomysły sprawiają, że nikt nie będzie się nudzić! Paddington da sobie radę z każdym problemem, zawsze jest czarujący i uprzejmy, a w kieszeni ma kanapkę z marmoladą na czarną godzinę. Czy będzie umiał przyzwyczaić się do wielkiego miasta? Jakie przygody go spotkają? I kto zostanie najlepszym przyjacielem niedźwiadka?"

Oto cytat opisujący misia Paddingtona :
"(…) Przyjrzała się stworzeniu siedzącemu na walizce. Wyglądało ono na bardzo niezwykłego niedźwiedzia. Było brunatne, w brudnym odcieniu, a na głowie miało przedziwny kapelusz z szerokim rondem – śmieszny kapelusz, jak powiedział pan Brown. Spod ronda spozierała na panią Brown para dużych, okrągłych oczu."

Zachęcam także do nauki języka angielskiego wraz z misiem Paddingtonem. Serwis  www.paddington.com.pl   to wyjątkowy portal do nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jest znakomitym i bezpiecznym miejscem do zabawy i edukacji.
Wasza BiblioTeka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz