wtorek, 19 marca 2013

Każdy ma swojego smoka.

"Jak wytresować smoka"
Witajcie miłośnicy wrażliwej natury, serca i intelektu!

Przeglądam strony internetowe w poszukiwaniu wartościowych
 filmów i bajek dla dzieci, które umknęły mi gąszczu różnych innych  interesujących wydarzeń. I znalazłam!. 
 Producenci "Shreka", „Madagaskaru" i „Kung Fu Pandy" stworzyli  film na podstawie książki Cressidy Cowell „Jak wytresować smoka". Mam tę książkę na swoich półkach oczywiście:-) 
Bohaterem filmu jest nastoletni Wiking mieszkający na wyspie Berk, gdzie walki ze smokami są codziennością. Zbliża się właśnie czas inicjacji i jedyna szansa na udowodnienie plemieniu i ojcu swojej wartości. Kiedy jednak okazuje się, że zamiast wytresować smoka, nastolatek zaprzyjaźnia się z nim, cały jego świat staje na głowie.

Ciepła, wzruszająca opowieść o chłopcu, który uciera nosa największym łobuzom i robi to wyłącznie za sprawą swojej wrażliwej natury, niesie ze sobą niewymuszone przesłanie, że to nie tężyzna fizyczna stanowi siłę człowieka, a jego serce i intelekt.
Największą zaletą animacji są  smoki, których jest w niej całe mnóstwo: małe, duże, zielone, czerwone, śmieszne, groźne, z kolcami na pysku. Twórcy bajki wykazali się nie lada fantazją w ich kreowaniu, a efekt ich pracy jest doprawdy zachwycający. 
żródło: www.filmweb.plWasza poszukująca dobrych wrażeń BiblioTeka!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz